Krótkoterminowa analiza cen Bitcoinów: 12 lipca Akash Girimath

Ponieważ Bitcoin konsoliduje się przez prawie 40 dni, jego wartość wynosi 9.271 dolarów, a limit rynkowy 170 miliardów dolarów. Najwyższa krypto waluta w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowała wzrost o 0,35% i ma 24-godzinny wolumen obrotu na poziomie 3,37 mld dolarów, co czyni ją drugim co do wielkości aktywem w całym ekosystemie kryptońskim.

Czterogodzinny wykres Bitcoin Revolution pokazał wzorzec konsolidacji, który ma tendencję niedźwiedzią, wskazując na nadchodzący spadek. Ma to miejsce w czasie, gdy dominacja BTC w ekosystemie spadła, a dominacja altcoinów wzrosła. Ta pośrednia zależność spowodowała gwałtowny wzrost wielu altcoinów w ciągu ostatniego tygodnia lub dwóch. Wartym uwagi skoku byłaby pompa Dogecoin’a w wyniku wyzwania wideo Tik Tok.

Trójkąt zstępujący jest prawie ukończony, więc wkrótce można się spodziewać wybuchu. Biorąc pod uwagę niedźwiedzie tendencje, można się spodziewać, że cena będzie testować następujące podpory.

Natychmiastowe wsparcie wynosi 8.630 USD, co stanowi około 3,31% od podstawy trójkąta zstępującego lub w sumie 7% spadku w stosunku do obecnej ceny. Dodatkowo, jeśli w wyłomie dominują sprzedający, można się spodziewać naruszenia wyżej wymienionego wsparcia. W związku z tym następne logiczne wsparcie, które zostanie przetestowane, wynosi 8 109 dolarów, co stanowi spadek o 9,30% od podstawy trójkąta.

Kierunek wyłomu

BTCUSD TradingView

Interesujące jest to, że podobny wzór widziany we wrześniu 2019 r. przytulał się blisko nachylonej linii wzoru tuż przed brutalnym wybuchem. To samo można zobaczyć w przypadku istniejącego wzoru. Podczas gdy cena znajdowała się blisko linii nachylenia [we wrześniu 2019], RSI znajdowała się blisko linii 50 próbując określić kierunek wyłamania; to samo można zaobserwować w przypadku RSI w czasie prasy.

Ze względu na te uderzające podobieństwa i uprzednie odchylenia formacji, spadek jest prawie pewny. Breakout jest „prawie niedźwiedzi“, a nie 100 procent od niedźwiedzi rynek został przedłużony o ponad 2,5 roku i to jest po prostu o czasie uruchomić uruchomić byka do rozpoczęcia. Opierając się na cyklach RoI, BTC ma na celu wybieg byków i wykazuje podobieństwa do fazy przed wybiegiem byków z 2016 roku.